Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Градба на уреди за АРГ EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Градба на уреди за АРГ EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Градба на уреди за АРГ EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Градба на уреди за АРГ EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Градба на уреди за АРГ EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Градба на уреди за АРГ EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Градба на уреди за АРГ EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Градба на уреди за АРГ EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Градба на уреди за АРГ EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


Градба на уреди за АРГ

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   Приемник за АРГ на 3,5 МХз од Доне Кочоски - Z32KF 1Z39Z482Видете го последното мислење on Пон Окт 29, 2012 6:40 am
by z35z
Нема нови мислења   arg priemnik za 144mhz 

arg144

0z35z312Видете го последното мислење on Пон Окт 01, 2012 8:19 pm
by z35z
Нема нови мислења   ARG priemnik 

80m

0z35z342Видете го последното мислење on Пет Сеп 28, 2012 3:48 pm
by z35z
Модератор
Z31EF
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Чет Дек 03, 2020 8:53 pm