Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Join the forum, it's quick and easy

Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
АРГ - Аматерска Радио Гониометрија EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
АРГ - Аматерска Радио Гониометрија EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
АРГ - Аматерска Радио Гониометрија EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
АРГ - Аматерска Радио Гониометрија EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
АРГ - Аматерска Радио Гониометрија EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
АРГ - Аматерска Радио Гониометрија EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
АРГ - Аматерска Радио Гониометрија EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
АРГ - Аматерска Радио Гониометрија EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
АРГ - Аматерска Радио Гониометрија EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2021

ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


АРГ - Аматерска Радио Гониометрија

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења
Модератор: Z31EF

35Календар за натп...
Пет Мај 31, 2013 10:02 pm
Z31EF Видете го последното мислење
Нема нови мислења
Модератор: Z31EF

101510. ARDF Маратон...
Пон Окт 07, 2013 3:28 am
Z31EF Видете го последното мислење
Нема нови мислења
Модератор: Z31EF

34Приемник за АРГ ...
Пон Окт 29, 2012 6:40 am
z35z Видете го последното мислење
Нема нови мислења
Модератор: Z31EF

39Видеа од АРГ нат...
Саб Окт 06, 2012 10:22 pm
Z39Z Видете го последното мислење
Нема нови мислења
Модератор: Z31EF

11Врска со други W...
Пет Сеп 28, 2012 3:50 am
Z31EF Видете го последното мислење  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Форумот е заклучен Форумот е заклучен
Сега е точно Пон Ное 29, 2021 2:26 pm