Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Z37M druzenje 24-02-2013 EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Z37M druzenje 24-02-2013 EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Z37M druzenje 24-02-2013 EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Z37M druzenje 24-02-2013 EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Z37M druzenje 24-02-2013 EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Z37M druzenje 24-02-2013 EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Z37M druzenje 24-02-2013 EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Z37M druzenje 24-02-2013 EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Z37M druzenje 24-02-2013 EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Z37M druzenje 24-02-2013

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Z37M druzenje 24-02-2013 Empty Z37M druzenje 24-02-2013

  Пишување by Z36W on Вто Фед 26, 2013 4:13 pm

  Традиционалното новогодишно дружење кое членовите на радио клубот го прават со години наназад, минатата година не беше одржано, па од тие причини сега се поправи таа работа, колку да се спази традицијата.


  Z37M druzenje 24-02-2013 2rz5k5x

  Z37M druzenje 24-02-2013 2iw82nm

  Z37M druzenje 24-02-2013 28bs4nd

  Z37M druzenje 24-02-2013 2beh3t

  Z37M druzenje 24-02-2013 Mra3c2

  Z37M druzenje 24-02-2013 V3keop

  Z37M druzenje 24-02-2013 24neb6e

  Z37M druzenje 24-02-2013 Ohoc2g

  Z37M druzenje 24-02-2013 2im5qmg

  avatar
  K0AP

  Број на мислења : 24
  Join date : 2012-09-24

  Z37M druzenje 24-02-2013 Empty Re: Z37M druzenje 24-02-2013

  Пишување by K0AP on Вто Фед 26, 2013 9:50 pm

  Докторо Z35T гледам го нема на сликите. Изгледа е отишол дома да земе апарато за мерење холестерол и крвен притисок... да се најде за секој случај.
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Z37M druzenje 24-02-2013 Empty Re: Z37M druzenje 24-02-2013

  Пишување by Z36W on Сре Фед 27, 2013 9:15 am

  K0AP напиша:Докторо Z35T гледам го нема на сликите. Изгледа е отишол дома да земе апарато за мерење холестерол и крвен притисок... да се најде за секој случај.

  Da otsutni bea Doktoro, Igor i Harbov. Harbata najavi otsustvo, svadba na vnuk od sestra, ama ovie dvajcata zasega bea neopravdano otsutni Smile
  Z32ZM Mome
  Z32ZM Mome

  Број на мислења : 7
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Kumanovo

  Z37M druzenje 24-02-2013 Empty Re: Z37M druzenje 24-02-2013

  Пишување by Z32ZM Mome on Чет Фед 28, 2013 8:32 pm

  Cestitki za druzenjeto , srecni poradi uspesite & veseli za ona shto doadja !
  p.s. i bezimeniot "gost" vo tavcheto DOBRO IZGLEDA Smile

  Ostanete takvi - kakvi shto ste & ZA MNOGU GODINI !
  Z35T
  Z35T

  Број на мислења : 18
  Join date : 2012-09-22
  Age : 48
  Местолокација : KN11CR

  Z37M druzenje 24-02-2013 Empty Re: Z37M druzenje 24-02-2013

  Пишување by Z35T on Сре Мар 06, 2013 4:55 pm

  Z36W напиша:
  K0AP напиша:Докторо Z35T гледам го нема на сликите. Изгледа е отишол дома да земе апарато за мерење холестерол и крвен притисок... да се најде за секој случај.

  Da otsutni bea Doktoro, Igor i Harbov. Harbata najavi otsustvo, svadba na vnuk od sestra, ama ovie dvajcata zasega bea neopravdano otsutni Smile

  Moeto otsustvo go pravdam so rabotni obvrski... (citaj: mnogu za ucenje). Ajde ke ima i drugi momenti za prasencata da gi istrcame po pistata. Vazno e deka ima so kogo i kade a drugoto e irelevantno. 73 Z35T

  Sponsored content

  Z37M druzenje 24-02-2013 Empty Re: Z37M druzenje 24-02-2013

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Вто Ное 24, 2020 9:45 am