Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Pravila/civilizac...../ EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Pravila/civilizac...../ EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Pravila/civilizac...../ EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Pravila/civilizac...../ EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Pravila/civilizac...../ EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Pravila/civilizac...../ EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Pravila/civilizac...../ EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Pravila/civilizac...../ EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Pravila/civilizac...../ EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Pravila/civilizac...../

  avatar
  Z35F

  Број на мислења : 10
  Join date : 2012-09-23
  Местолокација : Gevgelija kn11fd

  Pravila/civilizac...../ Empty Pravila/civilizac...../

  Пишување by Z35F on Сре Окт 10, 2012 3:33 pm

  avatar
  Z35F

  Број на мислења : 10
  Join date : 2012-09-23
  Местолокација : Gevgelija kn11fd

  Pravila/civilizac...../ Empty Re: Pravila/civilizac...../

  Пишување by Z35F on Сре Окт 10, 2012 3:39 pm

  Povekje od 80% na odgovorite zatemite na FORUMOT se za na CHAT
  avatar
  Z35F

  Број на мислења : 10
  Join date : 2012-09-23
  Местолокација : Gevgelija kn11fd

  Pravila/civilizac...../ Empty Re: Pravila/civilizac...../

  Пишување by Z35F on Сре Окт 10, 2012 3:47 pm

  Moderatore zemi gi vo obzir ovie predupreduvanja da gi upotrebis za vo idnina ako se slucuva ova i kaj nas
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Pravila/civilizac...../ Empty Re: Pravila/civilizac...../

  Пишување by Z39Z on Пет Окт 12, 2012 12:30 am

  Ги разгледав форумите од екс југословенските републики пред да биде отворен овој форум.

  Мое мислење е ако се применуват строго одредени правила кај нас во Македонија тешко дека нешто ке заживее.

  Администраторот на Форумот за разлика од дискусиони групи кај што членуваме има големи овластувања и може да креира ситуации какви што сака - јас тоа нема да го правам.

  Сите категории ке се трудам да добијат свои модератори (веќе имаме за КБ, УКБ и АРГ) наскоро очекувам и за други специјалности ХСТ, РСМ итн. Модераторите имат овластувања и технички можности за многу работи да можат самостално да корегираат и да поставуваат.
  Жолти и црвени картони тука ке нема сигурно но ако некој ептен ја претера тогаш лесно е да се избрише некој текст без да се наруши останатата структура на темата во која зеле учество повеќе членови на форумот.
  Модераторите по категории ги имаат тие овластувања а финалното овластување го има администраторот на форумот.

  До сега на форумот не сум приметил да има недолично однесување од страна на членовите (само членови може да пишуват и одговарат на текстови) а се сложувам дека некои од репликите на темите за кои се дискутира не се за форумот туку за дискусионата група.
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Pravila/civilizac...../ Empty Re: Pravila/civilizac...../

  Пишување by z35z on Вто Ное 06, 2012 9:09 am

  Very Happy Zaso nikoj ne koriste CHAT ,mozebi i ne se znae zosto sluzi CHATOT

  Sponsored content

  Pravila/civilizac...../ Empty Re: Pravila/civilizac...../

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Чет Дек 03, 2020 7:11 pm