Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Join the forum, it's quick and easy

Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Разно EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Разно EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Разно EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Разно EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Разно EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Разно EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Разно EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Разно EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Разно EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2021

ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


Разно

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења    Почина нашиот колега Z34DSV 0Z31GH1024Видете го последното мислење Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm
by Z31GH
Нема нови мислења   Kaде можам да купам рачна станица во МК на ново ? 0Nikola-Z34617Видете го последното мислење Чет Aвг 22, 2013 10:54 am
by Nikola-Z34
Нема нови мислења   ДОБРО ДОЈДЕ  1, 2, 351Z36W3290Видете го последното мислење Сре Јан 09, 2013 3:09 pm
by Z39Z
Нема нови мислења   SREKNA NOVA GODINA 

2013

2z35z421Видете го последното мислење Сре Јан 02, 2013 8:35 pm
by Z36W
Нема нови мислења   СРЕЌЕН РОДЕНДЕН  11Z36W571Видете го последното мислење Сре Дек 05, 2012 8:24 am
by Z36W
Нема нови мислења   ОПШТО  18Z36W1125Видете го последното мислење Нед Дек 02, 2012 2:56 pm
by z35z
Нема нови мислења   Во врска со набавување на станици и радио клубови 6Nikola-sk1295Видете го последното мислење Чет Ное 15, 2012 7:14 pm
by Z31GH
Нема нови мислења   Pravila/civilizac...../ 4Z35F526Видете го последното мислење Вто Ное 06, 2012 9:09 am
by z35z
Нема нови мислења   НА КАФЕ МУАБЕТ 12Z36W543Видете го последното мислење Саб Окт 06, 2012 6:58 pm
by Z36W

Разно

   
ФорумТемиМислења
Нема нови мислења

15АНТЕНИ ...
Саб Сеп 29, 2012 7:10 pm
z35z Видете го последното мислење

Модератори
Никој
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Пон Ное 29, 2021 2:16 pm