Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
70 MHz EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
70 MHz EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
70 MHz EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
70 MHz EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
70 MHz EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
70 MHz EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
70 MHz EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
70 MHz EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
70 MHz EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


70 MHz

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   70 mhz ili 4m band 

konecno dozvola

17z35z979Видете го последното мислење on Пон Јун 17, 2013 3:20 pm
by z35z
Модератори
Никој
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Пон Ное 11, 2019 8:34 pm