Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Планински врвови во етерот EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Планински врвови во етерот EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Планински врвови во етерот EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Планински врвови во етерот EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Планински врвови во етерот EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Планински врвови во етерот EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Планински врвови во етерот EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Планински врвови во етерот EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Планински врвови во етерот EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Планински врвови во етерот

  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Планински врвови во етерот Empty Планински врвови во етерот

  Пишување by Z39Z on Саб Окт 06, 2012 11:09 pm

  Интернет линк за 3-от број од македонското електронско списание „Планинар“ во кое што е објавен напис за SOTA (Планински врвови во етерот)

  http://www.korab.org.mk/planinar/spisanie/3%20PLANINAR%20web.pdf

  Инфо - Владо, Z35M

   Сега е точно Пет Ное 15, 2019 5:21 pm