Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија


  Otvoren ili zatvoren dipol

  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Otvoren ili zatvoren dipol Empty Otvoren ili zatvoren dipol

  Пишување by z35z on Пет Ное 30, 2012 8:11 pm

  Odlichna statija od YU1AW vo smisol izrabotka na otvoren i zatvoren dipol za VHF/UHF.
  Attachments
  Otvoren ili zatvoren dipol AttachmentOtvoreni ili zatvoreni dipol.doc
  You don't have permission to download attachments.
  (127 Kb) Downloaded 8 times
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Otvoren ili zatvoren dipol Empty Re: Otvoren ili zatvoren dipol

  Пишување by Z36W on Пет Ное 30, 2012 11:41 pm

  z35z напиша:Odlichna statija od YU1AW vo smisol izrabotka na otvoren i zatvoren dipol za VHF/UHF.

  Мајсторе не ти успело поставувањето на тоа што си сакал да го поставиш, затоа постави го само линкот па кој го интересира ке погледне и ке си го симне директно од таму.
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Otvoren ili zatvoren dipol Empty Re: Otvoren ili zatvoren dipol

  Пишување by Z36W on Пет Ное 30, 2012 11:46 pm

  Z36W напиша:
  z35z напиша:Odlichna statija od YU1AW vo smisol izrabotka na otvoren i zatvoren dipol za VHF/UHF.

  Мајсторе не ти успело поставувањето на тоа што си сакал да го поставиш, затоа постави го само линкот па кој го интересира ке погледне и ке си го симне директно од таму.

  оп оп оп, сори !!!! сега ми успеа Shocked прееска не ми даваше а ете сега кога пробав го отворив текстот .... извини оште еднаш мајсторе Embarassed
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Otvoren ili zatvoren dipol Empty Re: Otvoren ili zatvoren dipol

  Пишување by z35z on Саб Дек 01, 2012 7:46 am

  Very Happy ej izvineto kafe chastes

  Sponsored content

  Otvoren ili zatvoren dipol Empty Re: Otvoren ili zatvoren dipol

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Сре Ное 13, 2019 2:19 pm