Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Резултати од натпревари EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Резултати од натпревари EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Резултати од натпревари EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Резултати од натпревари EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Резултати од натпревари EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Резултати од натпревари EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Резултати од натпревари EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Резултати од натпревари EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Резултати од натпревари EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


Резултати од натпревари

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   10. ARDF Маратон (2. дел) 0Z31EF867Видете го последното мислење on Пон Окт 07, 2013 3:28 am
by Z31EF
Нема нови мислења   10. ARDF Маратон (1. дел) 0Z31EF824Видете го последното мислење on Пон Окт 07, 2013 2:45 am
by Z31EF
Нема нови мислења   8. Балканско првенство во АРГ 0Z31EF353Видете го последното мислење on Пет Мај 31, 2013 8:43 pm
by Z31EF
Нема нови мислења   Натпревар во АРГ “Пролет 2013“ 0Z31EF367Видете го последното мислење on Пон Апр 15, 2013 11:50 am
by Z31EF
Нема нови мислења   Резултати од 9. АРГ Маратонот 1Z31EF1165Видете го последното мислење on Саб Окт 13, 2012 1:47 pm
by Z39Z
Нема нови мислења   Карта на 9.АРГ Маратон 2012 0Z31EF350Видете го последното мислење on Сре Окт 10, 2012 6:31 pm
by Z31EF
Нема нови мислења   "Натпревар" во АРГ во CZ (видео) 3Z31EF386Видете го последното мислење on Пон Окт 08, 2012 9:51 pm
by Z39A
Нема нови мислења   IX. ARDF Маратон - 2012 0Z31EF496Видете го последното мислење on Нед Окт 07, 2012 10:46 pm
by Z31EF
Нема нови мислења   АРГ „Есен - 2012“ - Катлановска бања 1Z31EF936Видете го последното мислење on Нед Сеп 30, 2012 12:01 pm
by МАРКОВСКИ СПАСО
Нема нови мислења   Резултати од натпревари 2011 - 2012 0Z31EF351Видете го последното мислење on Пет Сеп 28, 2012 3:59 am
by Z31EF
Модератор
Z31EF
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Чет Дек 03, 2020 7:05 pm