Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
8. Балканско првенство во АРГ EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
8. Балканско првенство во АРГ EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
8. Балканско првенство во АРГ EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
8. Балканско првенство во АРГ EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
8. Балканско првенство во АРГ EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
8. Балканско првенство во АРГ EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
8. Балканско првенство во АРГ EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
8. Балканско првенство во АРГ EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
8. Балканско првенство во АРГ EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  8. Балканско првенство во АРГ

  Z31EF
  Z31EF

  Број на мислења : 17
  Join date : 2012-09-20
  Age : 73
  Местолокација : Скопје

  8. Балканско првенство во АРГ Empty 8. Балканско првенство во АРГ

  Пишување by Z31EF on Пет Мај 31, 2013 8:43 pm

  Од 24. (Св. Кирил) до 26. Мај 2013 година на падините на Пирин Планина - (Разлог), се одржа 8. Балканско првенство во АРГ.
  Повеќе за овој настан на следната страна:
  http://ardf-bg.eu/index.php/en/news/competitions/101.html

   Сега е точно Саб Ное 28, 2020 2:40 am