Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
ШАРГ - Штип 1985 година EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
ШАРГ - Штип 1985 година EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
ШАРГ - Штип 1985 година EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
ШАРГ - Штип 1985 година EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
ШАРГ - Штип 1985 година EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
ШАРГ - Штип 1985 година EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
ШАРГ - Штип 1985 година EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
ШАРГ - Штип 1985 година EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
ШАРГ - Штип 1985 година EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  ШАРГ - Штип 1985 година

  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ШАРГ - Штип 1985 година Empty ШАРГ - Штип 1985 година

  Пишување by Z39Z on Нед Сеп 30, 2012 5:49 pm

  Шампионатот на поранешна Југославија во АРГ се одржа во Штип 1985 година. На фотографијата има доста познати фаци.
  Користени слики од Миле - Z33T.
  ШАРГ - Штип 1985 година ARG-1985SargStip1_zpsa83b0614
  Z31EF
  Z31EF

  Број на мислења : 17
  Join date : 2012-09-20
  Age : 73
  Местолокација : Скопје

  ШАРГ - Штип 1985 година Empty Re: ШАРГ - Штип 1985 година

  Пишување by Z31EF on Нед Сеп 30, 2012 7:03 pm

  Венци,интересна тема е ова “Времепловот“.

  Овде гледам се познати личности(од лево на десно) Штипјани, Пробиштипјани (Сузана 6. во долниот ред), па Прилепчани (меѓу кои има и Југословенски шампиони) и др.
  Со посебна почит ќе ги спомнам (SK): Перо Z31DA, Сотка Z31NR и Мино Z31DZ .


  Последната промена е направена од Z31EF на Нед Сеп 30, 2012 11:35 pm. Мислењето е променето 1 пати
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ШАРГ - Штип 1985 година Empty Re: ШАРГ - Штип 1985 година

  Пишување by Z39Z on Нед Сеп 30, 2012 8:05 pm

  Z31EF напиша:Венци,интересна тема е ова “Времепловот“.

  Овде гледам се познати личности(од лево на десно) Штипјани, Пробиштипјани (Сузана 6. во долниот ред), па Прилепчани и др.
  Со посебна почит ќе ги спомнам (SK): Перо Z31DA, Сотка Z31NR и Мино Z31DZ .

  Се сложувам во потполност - ова е одлична категорија за форумска дискусија бидејки има многу организирани натпревари во минатото. Многу средби, многу интересни доживувања, стекнати пријателства итн. Сигурно наскоро ке добиеме и други интересни материјали и од други членови на форумот.
  Сега ке ги побарам линковите кои што Јоле - Z31JJ ги постави на youtube.

  Sponsored content

  ШАРГ - Штип 1985 година Empty Re: ШАРГ - Штип 1985 година

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет Дек 04, 2020 10:25 am