Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Радиоаматерски клубови - членови на РСМ EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Радиоаматерски клубови - членови на РСМ EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Радиоаматерски клубови - членови на РСМ EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Радиоаматерски клубови - членови на РСМ EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Радиоаматерски клубови - членови на РСМ EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Радиоаматерски клубови - членови на РСМ EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Радиоаматерски клубови - членови на РСМ EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Радиоаматерски клубови - членови на РСМ EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Радиоаматерски клубови - членови на РСМ EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Радиоаматерски клубови - членови на РСМ

  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Радиоаматерски клубови - членови на РСМ Empty Радиоаматерски клубови - членови на РСМ

  Пишување by Z39Z on Вто Окт 02, 2012 9:20 pm

  Почитувани!
  Заклучно со 01.10.2012 година РСМ има добиено решенија за следните радио клубови:

  - Z37Y - Кавадарци
  - Z37Z - Гевгелија
  - Z37M - Штип
  - Z37V - Виница
  - Z37B - Алфа, Скопје
  - Z37W - Вектор, Скопје
  - Z37CEF - Битола
  - Z37P - Пробиштип
  - Z37AAZ - Крушево
  - Z37DST - Охрид
  - Z37FEF - Прилеп
  - Z37KO - Кочани
  - АРГ клуб - Петровец

  Според бројот на членовите, на Собранието на РСМ ќе има 26 делегати.

  Со почит
  Звонко Стаменков / Z35W

  avatar
  RFDX

  Број на мислења : 4
  Join date : 2012-11-05

  Радиоаматерски клубови - членови на РСМ Empty Re: Радиоаматерски клубови - членови на РСМ

  Пишување by RFDX on Пон Ное 05, 2012 10:56 pm

  поздрав дечки, јас сум радиоаматер од Скопје и ако може да ми кажете каде точно се наоѓаат овие клубови
  - Z37B - Алфа, Скопје
  - Z37W - Вектор, Скопје
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Радиоаматерски клубови - членови на РСМ Empty Re: Радиоаматерски клубови - членови на РСМ

  Пишување by z35z on Вто Ное 06, 2012 8:52 am

  Very Happy RFDX da ne e skriena kamera ili nagradno prasanje ova??

  Sponsored content

  Радиоаматерски клубови - членови на РСМ Empty Re: Радиоаматерски клубови - членови на РСМ

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пет Дек 04, 2020 11:05 am