Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Join the forum, it's quick and easy

Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Радиоаматерски Сојуз на Македонија EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Радиоаматерски Сојуз на Македонија EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Радиоаматерски Сојуз на Македонија EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Радиоаматерски Сојуз на Македонија EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Радиоаматерски Сојуз на Македонија EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Радиоаматерски Сојуз на Македонија EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Радиоаматерски Сојуз на Македонија EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Радиоаматерски Сојуз на Македонија EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Радиоаматерски Сојуз на Македонија EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2021

ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


Радиоаматерски Сојуз на Македонија

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz 7janeku1716Видете го последното мислење Саб Апр 19, 2014 3:26 pm
by z35bv
Нема нови мислења   Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z 24Z39Z1735Видете го последното мислење Вто Дек 04, 2012 8:28 pm
by Z31GH
Нема нови мислења   IARU Region 1 HF/UHF 6Z36W566Видете го последното мислење Вто Ное 06, 2012 12:51 pm
by Z35T
Нема нови мислења   Радиоаматерски клубови - членови на РСМ 2Z39Z808Видете го последното мислење Вто Ное 06, 2012 8:52 am
by z35z
Нема нови мислења   Aktivnost vo Z3 

Z3

7z35z588Видете го последното мислење Нед Ное 04, 2012 5:38 pm
by Z36W
Нема нови мислења   Изборно Собрание на РСМ - 06.10.2012 8Z39Z653Видете го последното мислење Вто Окт 23, 2012 1:42 pm
by Z31GH
Нема нови мислења   Kandidatura za Pretsedatel na RSM - Z35A 1Z39Z604Видете го последното мислење Пет Окт 05, 2012 12:07 pm
by Z39Z
Нема нови мислења   Кандидатура за Претседател на РСМ - Z32TO 0Z39Z642Видете го последното мислење Пон Окт 01, 2012 8:53 am
by Z39Z
Нема нови мислења   Покана за Изборно Собрание на РСМ 0Z39Z552Видете го последното мислење Пет Сеп 28, 2012 7:01 pm
by Z39Z
Модератори
Никој
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Пон Ное 29, 2021 2:53 pm