Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Z6 - Косово  EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Z6 - Косово  EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Z6 - Косово  EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Z6 - Косово  EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Z6 - Косово  EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Z6 - Косово  EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Z6 - Косово  EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Z6 - Косово  EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Z6 - Косово  EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Z6 - Косово

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Z6 - Косово  Empty Z6 - Косово

  Пишување by Z36W on Сре Сеп 26, 2012 5:44 pm

  Американците решија да ја буткаат работата со признавањето на Косово за нова DXCC земја. Еден од челниците на списанието CQ radio, K9EL објави дека врските со Z60K ќе се признаваат за дипломите на овој часопис, а N2RJ, претпоставувам еден од членовите на CQ WW contest комитетот, најави дека секое појаување на Z6 станица, од сега па натаму во контестите CQ WW ке се сметаат како нов множител !
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 34
  Местолокација : Штип

  Z6 - Косово  Empty Re: Z6 - Косово

  Пишување by z32id on Сре Сеп 26, 2012 7:28 pm

  Ајде на ехпедиција право,,, само да најдеме половни кечиња за на глава Very Happy

   Сега е точно Вто Ное 24, 2020 9:58 am