Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2018

ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Dali sme spremni za EME

  Share
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Dali sme spremni za EME

  Пишување by z35z on Саб Сеп 29, 2012 6:10 am

  bounce Da imame dosta stanici kaj nas koi imaat minimum set up za eme.
  Linkot e prevzemen od HRS.
  http://www.hrvhf.net/upload/spremni_za_2m_mjesecarenje.pdf
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: Dali sme spremni za EME

  Пишување by z35z on Пон Ное 19, 2012 2:48 pm

  Eve interesen link od radioamateri i nivnite anteni
  http://www.qsl.net/f4azf/antennes/antennes.htm
  avatar
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 59
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: Dali sme spremni za EME

  Пишување by Z36W on Сре Ное 28, 2012 9:05 am

  Ние неколку членови од Z37M сме спремни ама прво да закажеш кога ке почне обуката, нели да не се брукаме Very Happy Very Happy Very Happy
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: Dali sme spremni za EME

  Пишување by z35z on Сре Ное 28, 2012 3:34 pm

  Very Happy Prvo da najdam stap za tepanje koj nema da slusa na chaso
  avatar
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 59
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: Dali sme spremni za EME

  Пишување by Z36W on Сре Ное 28, 2012 11:01 pm

  z35z напиша:Very Happy Prvo da najdam stap za tepanje koj nema da slusa na chaso

  Ех ех ех ... чим вие "џентлемените" на ваков начин ја започнувате обуката на потецијални VHF/UHF оператори, јасно е од каде е волкавата масовност во овој дел на активности во радио операторството Very Happy Наместо да речеше прво да не почастиш во некоја слаткарница ти одма со стап affraid Веќе се премислив, сепак поинтересно и повесело ми е во HF Basketball
  avatar
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: Dali sme spremni za EME

  Пишување by z35z on Чет Ное 29, 2012 7:11 am

  Abe stapo za sekoj sluchajj da ne zaspie sloveneco.

  Sponsored content

  Re: Dali sme spremni za EME

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Пон Дек 10, 2018 9:40 am