Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија


  Dali sme spremni za EME

  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Dali sme spremni za EME Empty Dali sme spremni za EME

  Пишување by z35z on Саб Сеп 29, 2012 6:10 am

  bounce Da imame dosta stanici kaj nas koi imaat minimum set up za eme.
  Linkot e prevzemen od HRS.
  http://www.hrvhf.net/upload/spremni_za_2m_mjesecarenje.pdf
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Dali sme spremni za EME Empty Re: Dali sme spremni za EME

  Пишување by z35z on Пон Ное 19, 2012 2:48 pm

  Eve interesen link od radioamateri i nivnite anteni
  http://www.qsl.net/f4azf/antennes/antennes.htm
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Dali sme spremni za EME Empty Re: Dali sme spremni za EME

  Пишување by Z36W on Сре Ное 28, 2012 9:05 am

  Ние неколку членови од Z37M сме спремни ама прво да закажеш кога ке почне обуката, нели да не се брукаме Very Happy Very Happy Very Happy
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Dali sme spremni za EME Empty Re: Dali sme spremni za EME

  Пишување by z35z on Сре Ное 28, 2012 3:34 pm

  Very Happy Prvo da najdam stap za tepanje koj nema da slusa na chaso
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Dali sme spremni za EME Empty Re: Dali sme spremni za EME

  Пишување by Z36W on Сре Ное 28, 2012 11:01 pm

  z35z напиша:Very Happy Prvo da najdam stap za tepanje koj nema da slusa na chaso

  Ех ех ех ... чим вие "џентлемените" на ваков начин ја започнувате обуката на потецијални VHF/UHF оператори, јасно е од каде е волкавата масовност во овој дел на активности во радио операторството Very Happy Наместо да речеше прво да не почастиш во некоја слаткарница ти одма со стап affraid Веќе се премислив, сепак поинтересно и повесело ми е во HF Basketball
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Dali sme spremni za EME Empty Re: Dali sme spremni za EME

  Пишување by z35z on Чет Ное 29, 2012 7:11 am

  Abe stapo za sekoj sluchajj da ne zaspie sloveneco.

  Sponsored content

  Dali sme spremni za EME Empty Re: Dali sme spremni za EME

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Сре Ное 13, 2019 3:39 pm