Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Јануари 2019

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Z3-HA дружење WW SSB

  Share
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Z3-HA дружење WW SSB

  Пишување by Z36W on Нед Ное 04, 2012 6:03 pm

  Пред и после натпреварот имаше убави дружења со пријателите од Унгарија. Еве неколку слики од истото ...


  Prviot den, posle uspesno zavrsenite planirani zadaci, na red dojde, razbira se, Stipskiot brend Pastramajlija !
  od levo, Roberto, Z36W, Csaba HA6PX, Paul YO5BRZ i Anti HA3OV
  Od levo: Pepe HA2SX, Gyuri HA6ND, Atilla HA2MV i Julius HA6NY  Vo sredata bese rodenden na najvozrasniot clen na ekipata Gyuri HA6ND, 60 godini !
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: Z3-HA дружење WW SSB

  Пишување by z35z on Пон Ное 05, 2012 8:10 am

  Very Happy e so ubavo dodeka trugite amateri uzivat vo politikata i diskusiite nija si uzivame.Venco ne stavaj sliki nema koj da gi gleda oti nema radioamateri vo Z3, ima politichari radioamateri.
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 32
  Местолокација : Штип

  Re: Z3-HA дружење WW SSB

  Пишување by z32id on Пон Ное 05, 2012 12:08 pm

  Веќе не ве сликам оти мене ме нема на сликите Razz Razz
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Re: Z3-HA дружење WW SSB

  Пишување by Z39Z on Пон Ное 05, 2012 12:11 pm

  z32id напиша:Веќе не ве сликам оти мене ме нема на сликите Razz Razz
  Ако сакаш ке избришам некој од сликите па ке те монтирам тебе Very Happy
  Може и да не избришам никој а пак да бидеш монтиран во сликите :lol
  А може да те ставам и како сликаш Laughing
  avatar
  K0AP

  Број на мислења : 24
  Join date : 2012-09-24

  Re: Z3-HA дружење WW SSB

  Пишување by K0AP on Пон Ное 05, 2012 3:36 pm

  Да не ви беа многу мрсни тоа пастрмајлиите? Некако многу озбилни ми стоете кога ве гледам како ги ,,пеглате,,?
  lol!
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: Z3-HA дружење WW SSB

  Пишување by Z36W on Пон Ное 05, 2012 5:04 pm

  Ух Игор извини, еве слика и од тебе Smile  Последната промена е направена од Z36W на Пон Дек 10, 2012 4:37 pm. Мислењето е променето 1 пати
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: Z3-HA дружење WW SSB

  Пишување by Z36W on Пон Ное 05, 2012 5:07 pm

  K0AP напиша:Да не ви беа многу мрсни тоа пастрмајлиите? Некако многу озбилни ми стоете кога ве гледам како ги ,,пеглате,,?
  lol!
  Не си вика така озбилни Драганчо, ке кажеш многу изморени Very Happy ... ама со тие протеини од Пастрамајлијата работиме до касно у ноќта Very Happy
  Z33T
  Z33T

  Број на мислења : 2
  Join date : 2012-09-23
  Age : 54
  Местолокација : Штип

  Re: Z3-HA дружење WW SSB

  Пишување by Z33T on Пон Ное 05, 2012 5:20 pm

  Супер слики за супер дружење !
  Поздрав,
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 60
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Re: Z3-HA дружење WW SSB

  Пишување by Z36W on Пон Ное 05, 2012 5:23 pm

  Z33T напиша:Супер слики за супер дружење !
  Поздрав,

  Оти ни беше супер договори ме се да го повториме Very Happy. Следното дружење е од 20 до 26 ноември оваа година !

  Бидејки е ограничен бројот на места побрзајте се резеврации кај Ванчо Харбов ex: Z32MC Basketball
  avatar
  z31rm

  Број на мислења : 3
  Join date : 2012-10-03

  Re: Z3-HA дружење WW SSB

  Пишување by z31rm on Вто Ное 06, 2012 7:56 am

  Abe se arno , ama bas ne mi e jasno sosema:
  Vie se sobravte da kontestirate ili na pastrmaljija+osvezitelni pijaloci,hihi!
  Alal vera na izdrzlivosta 48 casa da se istera vakov"contest" , hi!
  Pozdrav za QRA Z37M. Very Happy
  Todor Z31RM
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Re: Z3-HA дружење WW SSB

  Пишување by z35z on Вто Ное 06, 2012 9:12 am

  Very Happy Very Happy Very Happy Vo Bitola koa se raboti ne se jade i pie

  Sponsored content

  Re: Z3-HA дружење WW SSB

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Чет Јан 24, 2019 7:15 am