Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Вто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Пет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Пет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Саб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Саб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Пон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Пон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Нед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Јули 2018

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


Дружење на радиоаматери од Македонија

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   Дали има радио аматери на форумот од КУМАНОВО? 0Nikola-Z34693Видете го последното мислење on Чет Aвг 22, 2013 8:08 pm
by Nikola-Z34
Нема нови мислења   Z37M druzenje 24-02-2013 4Z36W360Видете го последното мислење on Сре Мар 06, 2013 4:55 pm
by Z35T
Нема нови мислења   Z3-HA дружење WW SSB 10Z36W536Видете го последното мислење on Вто Ное 06, 2012 9:12 am
by z35z
Нема нови мислења   СУШЕВО 23-09-12 8Z36W469Видете го последното мислење on Пон Окт 22, 2012 11:11 pm
by Z31GH
Нема нови мислења   CQ WW RTTY 2012 - Sliki 0Z36W291Видете го последното мислење on Пет Окт 05, 2012 1:26 pm
by Z36W
Модератори
Никој
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Пет Jул 20, 2018 10:22 am