Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
SREKNA NOVA GODINA EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
SREKNA NOVA GODINA EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
SREKNA NOVA GODINA EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
SREKNA NOVA GODINA EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
SREKNA NOVA GODINA EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
SREKNA NOVA GODINA EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
SREKNA NOVA GODINA EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
SREKNA NOVA GODINA EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
SREKNA NOVA GODINA EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  SREKNA NOVA GODINA

  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  SREKNA NOVA GODINA Empty SREKNA NOVA GODINA

  Пишување by z35z on Вто Јан 01, 2013 9:57 am

  Very Happy SREKNA NOVA GODINA I MNOGU USPEH NA SEKOE POLE VO ZIVOTOT
  avatar
  z32ki

  Број на мислења : 9
  Join date : 2012-09-27

  SREKNA NOVA GODINA Empty Re: SREKNA NOVA GODINA

  Пишување by z32ki on Сре Јан 02, 2013 7:18 pm

  Среќна нова година многу среќа здравје успех во истата.
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  SREKNA NOVA GODINA Empty Re: SREKNA NOVA GODINA

  Пишување by Z36W on Сре Јан 02, 2013 8:35 pm

  Нека е среќна и берикетна ... На сите членови на Форумот им посакувам многу здравје, среќа и многу успех во новата година и секако многу успех во нашето хоби !

  73 Венцо Z36W

  Sponsored content

  SREKNA NOVA GODINA Empty Re: SREKNA NOVA GODINA

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Чет Дек 03, 2020 8:38 pm