Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
ДОБРО ДОЈДЕ    EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
ДОБРО ДОЈДЕ    EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
ДОБРО ДОЈДЕ    EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
ДОБРО ДОЈДЕ    EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
ДОБРО ДОЈДЕ    EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
ДОБРО ДОЈДЕ    EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
ДОБРО ДОЈДЕ    EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
ДОБРО ДОЈДЕ    EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
ДОБРО ДОЈДЕ    EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  ДОБРО ДОЈДЕ

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z36W on Чет Сеп 27, 2012 5:32 pm

  Гледам многу нови членови овие донеови ... Ај добро дојде за Кирко Z31WW, за Велјан Z32AJA, Драган z32AU, Илија z32kI... Така нека ни се множит форумот !
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Чет Сеп 27, 2012 8:14 pm

  Добре дојде и за Цуци - Z32CC
  avatar
  z32ki

  Број на мислења : 9
  Join date : 2012-09-27

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by z32ki on Пет Сеп 28, 2012 3:48 pm

  Добро ве најдовне шо мислевте дека нема да ве најдеме . Very Happy
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Пет Сеп 28, 2012 4:27 pm

  z32ki напиша:Добро ве најдовне шо мислевте дека нема да ве најдеме . Very Happy
  Е па не беше лесно - нели Wink
  Поздрав до Охрида града и очекуваме некоја вест од кај вас на радиоаматерски план. Лично ме интересира дали клубот е сеуште во центарот на градот кај што беше монтиран околу 20 метри висок антенски столб ?
  avatar
  z32ki

  Број на мислења : 9
  Join date : 2012-09-27

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by z32ki on Пет Сеп 28, 2012 5:22 pm

  Поздрав до Гевгелија за вести тешко овдека се е замрено на радиоаматерски план .Изгледа подолго време не си дојден клубот беше во дрвена барака која во 98 е срушена и на нејзино место е изградена куќа во која на приземје е сместен клубот мегутоа со уривањето на бараката се демонтира стубот со цел да се постави позади објектот но за жал тоа не се случи и на крај неговите делови ги украдиа заврши како старо железо.
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Пет Сеп 28, 2012 5:32 pm

  z32ki напиша:Поздрав до Гевгелија за вести тешко овдека се е замрено на радиоаматерски план .Изгледа подолго време не си дојден клубот беше во дрвена барака која во 98 е срушена и на нејзино место е изградена куќа во која на приземје е сместен клубот мегутоа со уривањето на бараката се демонтира стубот со цел да се постави позади објектот но за жал тоа не се случи и на крај неговите делови ги украдиа заврши како старо железо.
  Да одамна не сум бил во тој дел од градот а богами и годишно ако еднаш дојдам е премија. Додека работев во Охрид во ИГО kазиното што беше сместено во хотелот Метропол одвреме, навреме наминував со Горан - Z32GJ.
  avatar
  z32ki

  Број на мислења : 9
  Join date : 2012-09-27

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by z32ki on Пет Сеп 28, 2012 6:18 pm

  Горан го напушти нашево хоби иначе тука до клубот живее па ако патот те донесе навака јави се да ти го покажам клубот ако те интересира.
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z36W on Пет Сеп 28, 2012 7:25 pm

  Добро дојде и за Спасо, се надевам дека сега темата ХСТ ке профункционира !
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Пет Сеп 28, 2012 7:40 pm

  Добре дојде и за Z31SR - Радка Шекутковска.
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Пет Сеп 28, 2012 7:42 pm

  z32ki напиша:Горан го напушти нашево хоби иначе тука до клубот живее па ако патот те донесе навака јави се да ти го покажам клубот ако те интересира.
  Па редно е да го вратиме во хобито Smile Имам видео материјали со него кога работевме од ЕМО Охрид - ги користевме оние 65 метарски столбови за жичани антени. Само ке треба да ги префрлам од ВХС во дигитален запис.
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Пет Сеп 28, 2012 9:29 pm

  Добре дојде за Звонко Стаменков - Z35W.
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Нед Сеп 30, 2012 4:34 pm

  Нов член на форумот Оливер Табаковски - Z32TO.
  Добро дојде.
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Нед Сеп 30, 2012 9:04 pm

  Добро дојде и за Мирче - Z32ZP
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Пон Окт 01, 2012 12:31 pm

  Добро дојде за новиот член на форумот Дејан - Z31CW.

  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by z35z on Пон Окт 01, 2012 2:11 pm

  Masala imalo ne ajde airlija neka e.
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Пон Окт 01, 2012 10:15 pm

  Добро дојде и за Јане - Z35G.
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Вто Окт 02, 2012 10:29 pm

  Добро дојде за Диме Ангеловски - Z31DA
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Сре Окт 03, 2012 10:53 pm

  Добро дојде и за новиот член на форумот Тодор - Z31RM.
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by z35z on Чет Окт 04, 2012 5:23 pm

  Dobro dojde KONTE
  avatar
  KONTE

  Број на мислења : 2
  Join date : 2012-10-04

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by KONTE on Чет Окт 04, 2012 5:32 pm

  Fala Nogu! PaK nazad U staro Jato!!
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z36W on Чет Окт 04, 2012 6:24 pm

  KONTE напиша:Fala Nogu! PaK nazad U staro Jato!!

  Dek si be Konte .... welcome Smile
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Чет Окт 04, 2012 9:02 pm

  Конте кој ти беше поранешниот знак ?
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z36W on Чет Окт 04, 2012 9:09 pm

  Немаше знак, оти беше АРГ такмичар Very Happy
  avatar
  YU2DXB - Бојан

  Број на мислења : 4
  Join date : 2012-10-09
  Age : 51
  Местолокација : Pirot,Srbija

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty clanovi iz Srbije

  Пишување by YU2DXB - Бојан on Вто Окт 09, 2012 12:24 pm

  Pozdrav svim kolegama,na forumu.Dime (z35z) nam je predlozio i sada smo registrovani na ovom forumu ja YU2DXB Bojan iz Pirota i YT1BMC Misko iz Bora,a uskoro ce se registrovati jos drugara iz Srbije...pozdrav svima i 73.
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Пет Окт 12, 2012 12:38 am

  YU2DXB - Бојан напиша:Pozdrav svim kolegama,na forumu.Dime (z35z) nam je predlozio i sada smo registrovani na ovom forumu ja YU2DXB Bojan iz Pirota i YT1BMC Misko iz Bora,a uskoro ce se registrovati jos drugara iz Srbije...pozdrav svima i 73.

  Бојане, добро дошли на форум радиоаматера Македоније.

  Sponsored content

  ДОБРО ДОЈДЕ    Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Чет Дек 03, 2020 7:51 pm