Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
ДОБРО ДОЈДЕ    - Page 3 EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
ДОБРО ДОЈДЕ    - Page 3 EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
ДОБРО ДОЈДЕ    - Page 3 EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
ДОБРО ДОЈДЕ    - Page 3 EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
ДОБРО ДОЈДЕ    - Page 3 EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
ДОБРО ДОЈДЕ    - Page 3 EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
ДОБРО ДОЈДЕ    - Page 3 EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
ДОБРО ДОЈДЕ    - Page 3 EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
ДОБРО ДОЈДЕ    - Page 3 EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  ДОБРО ДОЈДЕ

  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    - Page 3 Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Сре Јан 09, 2013 4:03 am

  Под реден број 59 нов член на форумот е Златко - Z30A.
  Па мора да биде 59 кога е само на 100 метра воздушна линија од мене Laughing
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ДОБРО ДОЈДЕ    - Page 3 Empty Re: ДОБРО ДОЈДЕ

  Пишување by Z39Z on Сре Јан 09, 2013 3:09 pm

  Добре дојде и за Оливер - Z32TO.

   Сега е точно Чет Дек 03, 2020 7:28 pm