Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012 EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012 EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012 EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012 EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012 EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012 EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012 EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012 EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012 EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012

  Z31EF
  Z31EF

  Број на мислења : 17
  Join date : 2012-09-20
  Age : 73
  Местолокација : Скопје

  Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012 Empty Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012

  Пишување by Z31EF on Пет Сеп 28, 2012 4:20 am

  Календар на АРГ натпревари во 2012 година


  ОКТОМВРИ


  Н 07.10. Маратон во АРГ “Катланово 2012“, Катлановска бања, 3,5/144


  С/Н 27./28.10. АРГ натпревар K'знл'к (LZ) 3,5/144


  Последната промена е направена од Z31EF на Пон Окт 08, 2012 6:42 am. Мислењето е променето 1 пати
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012 Empty Re: Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012

  Пишување by Z39Z on Пет Сеп 28, 2012 3:42 pm

  Се знае ли од кои држави ке има претставници за АРГ натпреварот на 7-ми Октомври ?
  Z31EF
  Z31EF

  Број на мислења : 17
  Join date : 2012-09-20
  Age : 73
  Местолокација : Скопје

  Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012 Empty Re: Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012

  Пишување by Z31EF on Пет Сеп 28, 2012 6:01 pm

  Очекуваме гости од Бугарија и Србија.
  Минатата година имавме гости и од БиХ. Оваа година тие имаат проблеми со обезбедување на автобус и нивното доаѓање е несигурно.

  Sponsored content

  Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012 Empty Re: Календар на АРГ натпревари - ОКТОМВРИ 2012

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Саб Ное 28, 2020 1:28 am