Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
SAC CW - 2012 EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
SAC CW - 2012 EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
SAC CW - 2012 EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
SAC CW - 2012 EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
SAC CW - 2012 EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
SAC CW - 2012 EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
SAC CW - 2012 EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
SAC CW - 2012 EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
SAC CW - 2012 EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  SAC CW - 2012

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  SAC CW - 2012 Empty SAC CW - 2012

  Пишување by Z36W on Саб Окт 06, 2012 9:29 am

  Резултати од добиените дневници во натпреварот SAC CW 2012 во категоријата Мулти оператори вон Скандинавија.

  ------------------------------------------------------------
  Multi Operator Single Transmitter High Power
  Call QSO Points Mult Score Operators
  ------------------------------------------------------------
  1 HG7T 739 739 181 133.759 HA5KQ HA7TM
  2 UA4WI 694 694 173 120.062
  3 S50XX 642 642 152 97.584 S50XX
  4 IR2T 518 518 156 80.808 I2GPT IZ2BKP IZ2FLX
  5 YU2A 553 553 145 80.185 YU2A,YT2T
  6 US1U 489 489 136 66.504
  7 Z37Y 467 467 129 60.243 Z32M Z32AJA Z30KNA
  8 YQ5Q 415 415 135 56.025 YO5OHO, YO5PHU
  9 YU3W 392 392 124 48.608 YU3AW, YU2AA
  10 HB9EP 233 233 105 24.465 HB9DOS HB9MEC HB9FBL
  ------------------------------------------------------------

   Сега е точно Саб Ное 28, 2020 2:08 am