Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
KT KUP SRS 2012 EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
KT KUP SRS 2012 EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
KT KUP SRS 2012 EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
KT KUP SRS 2012 EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
KT KUP SRS 2012 EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
KT KUP SRS 2012 EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
KT KUP SRS 2012 EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
KT KUP SRS 2012 EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
KT KUP SRS 2012 EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  KT KUP SRS 2012

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  KT KUP SRS 2012 Empty KT KUP SRS 2012

  Пишување by Z36W on Саб Окт 06, 2012 9:06 am

  Резултати според добиените дневници во категорија на NON YU станици во КТ купот на SRS !

  F - STANICE IZVAN SRBIJE - NON YU

  01. E74IW ..... 5289
  02. 4O4A5 ..... 5156
  03. Z36W ...... 4144
  04. E73FDE .... 3873
  05. E7RS ...... 3720
  06. Z33A ...... 3556
  09. 4O3RR ..... 552

   Сега е точно Саб Ное 28, 2020 2:20 am