Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
CQ WW SSB   - Page 2 EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
CQ WW SSB   - Page 2 EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
CQ WW SSB   - Page 2 EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
CQ WW SSB   - Page 2 EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
CQ WW SSB   - Page 2 EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
CQ WW SSB   - Page 2 EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
CQ WW SSB   - Page 2 EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
CQ WW SSB   - Page 2 EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
CQ WW SSB   - Page 2 EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  CQ WW SSB

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CQ WW SSB   - Page 2 Empty Re: CQ WW SSB

  Пишување by Z36W on Сре Окт 31, 2012 9:02 am

  z35z напиша:Very Happy Aj da ne me fane zaraza za HF zlatno na UKB sum i tamo ich ne me bole glavata tuka bogami bolese me koj znae od so bese palinka time??????

  Ха, ха , ха ... мајсторе готов си ти !!! како те гледав запален изгледа старата шема за КБ се враќа Basketball
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CQ WW SSB   - Page 2 Empty Re: CQ WW SSB

  Пишување by Z36W on Сре Окт 31, 2012 9:07 am

  Z39Z напиша:
  Е па кога му ставате лепило на столчето кој ви е крив. И минатиот пат кога беа унгарците заглави на 28 Мхз ама тогаш немаше пропагации како сега.
  За контестот, ептен докторски го изработил 3500 врски (-300/400 Wink) 39 зони (која фали?) а и бројот на земјите не е за фрлање lol!

  Не беше докторот најактивниот на 28 мхз ... Таму најпрво одлично почна Лаци HA3NU, во сабота наутро имаше голем pile up од JA, па јас продолжив со USA и така се редеа, Крсте па пак Лаци и другите. Остана не работена 32 зона, Нов Зеланд, проблем беше фиксираната антена за лов Evil or Very Mad
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 34
  Местолокација : Штип

  CQ WW SSB   - Page 2 Empty Re: CQ WW SSB

  Пишување by z32id on Сре Окт 31, 2012 2:38 pm

  Еее Диме ја па се спремаше од нова година да дојдам кај тебе а ти ке одеш на КТ
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  CQ WW SSB   - Page 2 Empty Re: CQ WW SSB

  Пишување by z35z on Сре Окт 31, 2012 5:18 pm

  Very Happy Dovagaj Igor od KB bole glava
  avatar
  z31rm

  Број на мислења : 3
  Join date : 2012-10-03

  CQ WW SSB   - Page 2 Empty Re: CQ WW SSB

  Пишување by z31rm on Сре Окт 31, 2012 7:23 pm

  Da ne veruva ccovek koj go ima poseteno Susevo PRED ovaj kontest!!!! Stipjani ja iscistile prostorijata SUPER! A nalikuvase na golemo gradiliste(citaj:gjubriste) .Hi!
  Cestitki za rezultatot! Todor Z31RM
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CQ WW SSB   - Page 2 Empty Re: CQ WW SSB

  Пишување by Z36W on Сре Окт 31, 2012 7:42 pm

  z31rm напиша:Da ne veruva ccovek koj go ima poseteno Susevo PRED ovaj kontest!!!! Stipjani ja iscistile prostorijata SUPER! A nalikuvase na golemo gradiliste(citaj:gjubriste) .Hi!
  Cestitki za rezultatot! Todor Z31RM

  хехехе ... Тодорче тоа не просторијата во која ти си бил, но и таа во која си бил сега за овој случај беше средена но како просторија за спање и трепезарија. TNX за честитките Smile
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  CQ WW SSB   - Page 2 Empty Re: CQ WW SSB

  Пишување by Z39Z on Сре Окт 31, 2012 9:32 pm

  Z36W напиша:
  Z39Z напиша:
  Е па кога му ставате лепило на столчето кој ви е крив. И минатиот пат кога беа унгарците заглави на 28 Мхз ама тогаш немаше пропагации како сега.
  За контестот, ептен докторски го изработил 3500 врски (-300/400 Wink) 39 зони (која фали?) а и бројот на земјите не е за фрлање lol!

  Не беше докторот најактивниот на 28 мхз ... Таму најпрво одлично почна Лаци HA3NU, во сабота наутро имаше голем pile up од JA, па јас продолжив со USA и така се редеа, Крсте па пак Лаци и другите. Остана не работена 32 зона, Нов Зеланд, проблем беше фиксираната антена за лов Evil or Very Mad

  Во тој случај Игор во погрешно време се нашол во близина на докторот кој е познат маратонец и без лепило за столче Very Happy
  32 како зона не ама како бројка ја имаше кај мене овој контест ако ви треба одма ви ја праќам Laughing
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  CQ WW SSB   - Page 2 Empty Re: CQ WW SSB

  Пишување by z35z on Чет Ное 01, 2012 6:56 am

  :DSteta nikoj ne ne poseti a beme spremale stolove za gledachite i karti za vlez ama poradi cenata nikoj ne dojde .Za CW cenata e poniska za 10% i ogranichen broj e taka da mislite mu ja navreme
  P.S. Vo gosti so prazni race ne se ide.
  Z35T
  Z35T

  Број на мислења : 18
  Join date : 2012-09-22
  Age : 48
  Местолокација : KN11CR

  CQ WW SSB   - Page 2 Empty Re: CQ WW SSB

  Пишување by Z35T on Чет Ное 01, 2012 11:16 am

  A da ne nastane zabuna, ne samo jas rabotev na 10m. Rabotevme bez odreden raspored koj koga i kade. Vsusnost jas nemase nitu da jadam, ama ajde si rekov da mu napravam kejf na Igorce. Smile
  10m bese edno golemo "gradilishte". Covek da posaka sekogas takov QRM!!!
  73...Ozren
  Z39A
  Z39A

  Број на мислења : 16
  Join date : 2012-09-22
  Age : 54
  Местолокација : Stip, Macedonia

  CQ WW SSB   - Page 2 Empty Re: CQ WW SSB

  Пишување by Z39A on Чет Ное 01, 2012 11:31 am

  Dime, Dime...od kaj gi vades vie P.S.
  Doktore, tvojta torbicka e uste kaj mene doma !!!

  Sponsored content

  CQ WW SSB   - Page 2 Empty Re: CQ WW SSB

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Саб Ное 28, 2020 1:41 am