Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
КБ Натпревари EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
КБ Натпревари EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
КБ Натпревари EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
КБ Натпревари EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
КБ Натпревари EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
КБ Натпревари EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
КБ Натпревари EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
КБ Натпревари EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
КБ Натпревари EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Декември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


КБ Натпревари

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   Z30HQ 2014 

IARU HF

1Z31WW752Видете го последното мислење on Сре Aвг 27, 2014 9:06 pm
by Z31WW
Нема нови мислења   Z30HQ 2013 

IARU HF

1Z39A415Видете го последното мислење on Чет Jул 11, 2013 10:45 am
by Z39A
Нема нови мислења   CQ 160m DX SSB CONTEST 5Z36W336Видете го последното мислење on Вто Фед 26, 2013 3:42 pm
by Z36W
Нема нови мислења   YO DX HF CONTEST 2012 edition 1Veljan Gorgiov312Видете го последното мислење on Сре Фед 20, 2013 7:06 pm
by Z36W
Нема нови мислења   ARRL DX CW 2013 2K0AP364Видете го последното мислење on Сре Фед 20, 2013 12:01 am
by Z36W
Нема нови мислења   CQ WW CW  1, 2, 355Z36W3863Видете го последното мислење on Чет Фед 14, 2013 10:45 pm
by Z36W
Нема нови мислења   CQ WW RTTY WPX 2013 6Z36W507Видете го последното мислење on Пон Фед 11, 2013 6:49 pm
by Z36W
Нема нови мислења   CQ 160m DX CONTEST  7Z36W342Видете го последното мислење on Пон Јан 28, 2013 5:10 pm
by Z36W
Нема нови мислења   ARRL 10m Contest 7Z36W376Видете го последното мислење on Вто Дек 11, 2012 9:32 pm
by Z36W
Нема нови мислења   pred i posle kontest 

glavobolka

3z35z403Видете го последното мислење on Вто Дек 04, 2012 1:34 pm
by Z35T
Нема нови мислења   K9PG - 430 на саат во ARRL SSB 0Z39Z360Видете го последното мислење on Пет Ное 30, 2012 7:04 am
by Z39Z
Нема нови мислења   CQ WW CW - Z3 Recordi 8Z36W412Видете го последното мислење on Нед Ное 18, 2012 4:23 pm
by z35z
Нема нови мислења   WAE DX RTTY 16Z36W1221Видете го последното мислење on Пон Ное 12, 2012 8:15 pm
by Z35T
Нема нови мислења   CQ WW SSB  1, 234Z36W1737Видете го последното мислење on Чет Ное 01, 2012 11:31 am
by Z39A
Нема нови мислења   JARTS RTTY Contest 5Z36W427Видете го последното мислење on Пон Окт 22, 2012 5:35 pm
by Z36W
Нема нови мислења   CQ WW RTTY - Рекорди 2Z36W392Видете го последното мислење on Чет Окт 11, 2012 5:22 pm
by Z36W
Нема нови мислења   CIS DX Contest - Rezultati 2011 i 2012 godina 7Z36W386Видете го последното мислење on Сре Окт 10, 2012 6:26 am
by Z36W
Нема нови мислења   CQ WW RTTY - 2012 godina  

14Z36W588Видете го последното мислење on Вто Окт 09, 2012 5:40 pm
by z33f
Нема нови мислења   SAC CW - 2012  0Z36W308Видете го последното мислење on Саб Окт 06, 2012 9:29 am
by Z36W
Нема нови мислења   KT KUP SRS 2012 0Z36W285Видете го последното мислење on Саб Окт 06, 2012 9:06 am
by Z36W
Нема нови мислења   CQ WW SSB - Z3 Rekordi 0Z36W301Видете го последното мислење on Пет Сеп 28, 2012 9:17 am
by Z36W
Модератор
Z36W
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 2 Гости

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Најави Најави
  • Важна тема Важна тема
  • Најава Најава
Сега е точно Чет Дек 03, 2020 8:17 pm