Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z39Z on Нед Сеп 30, 2012 6:23 pm

  Следната недела ќе се одржи редовното изборно собрание на РСМ. Да ве подсетам дека за предстојната изборна трка далеку се слушна. Поради тоа што е ова многу важно прашање за светскиот ред, поредок и мир се огласија и најпознатите политичари, фаци а некои се вратија меѓу нас на кратко да ме подржат за ова престижно место Very Happy
  Подршката стигна од Претседателите на следните држави: Бразил, Колумбија, Венецуела, Турција, Русија, Америка а и од принцот на кнежеството Монако. Претседателот на нашата држава барем 100 пати се јави во последните денови но морав да го одбијам поради презафатеност а Берлускони откачи скроз па на крај се интересираше како тој да се кандидира Laughing


  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Z39Z-Podrskaoddrzavnici_zps20eeab20

  На овој предизвик не можеа да оделеат ниту во престижниот Мулен Руж. Памела Андерсон направи специјална фотосесија, Парис Хилтон инкогнито дојде во Гевгелија, специјална забава се одржа кај Хутерс а Џулија Робертс, ма сликата кажува се lol!

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Z39ZVote1_zpsf33b34b0

  Најголемо изненадување и благодарност до Осама (не до Обама)и Гадафи кои користејки стари врски се појавија на кратко, завршија работа па пак се вратија назад Surprised


  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Z39ZVote2_zpsd069e19b


  Последната промена е направена од z39z на Пон Окт 01, 2012 8:03 am. Мислењето е променето 2 пати.
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 34
  Местолокација : Штип

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by z32id on Нед Сеп 30, 2012 9:11 pm

  lol Shocked
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by z35z on Пон Окт 01, 2012 5:43 am

  :DImase i kratka reportaza i na Hustler .
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z39Z on Пон Окт 01, 2012 12:21 pm

  z35z напиша::DImase i kratka reportaza i na Hustler .

  И ти ли ја гледаше Surprised
  Програмата за твојата кандидатура што ја напиша ке треба да ја префрлиме тука Smile
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by z35z on Пон Окт 01, 2012 2:13 pm

  Moze moze prefrlaj tuka
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z39Z on Пон Окт 01, 2012 10:22 pm

  z35z напиша:Moze moze prefrlaj tuka

  Многу е јака и содржајна, страв ми е од конкуренција affraid
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z39Z on Вто Окт 02, 2012 9:42 pm

  Програмата на Диме - Z35Z Smile

  Mojta programa:
  1.Nema polaganje.
  2.Nema natprevari
  3.Nema repetitori
  4.strogo zabraneto koristenje na radio stanica
  5.dozvoluvam koristenje na kompjuter samo ne vo radioamaterski celi.
  Glasajte za mene za dobroto na RSM
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by z35z on Пет Окт 05, 2012 10:18 am

  Edno prasanje ke ima li TV prenos vo zivo utre.Sakam na tv da gledm sprechen sum da dojdam
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z39Z on Пет Окт 05, 2012 12:06 pm

  Незнам дали успеаја преговорите со W5KUB тој ги реализира ваквите преноси Laughing
  А ти не си озбилен, напиша програма а нема да бидеш присутен.
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by z35z on Пет Окт 05, 2012 4:50 pm

  Shocked So da tikazam obvrski ama odozgore ke gledam imam prestavnik ke ja procchita.
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z36W on Пет Окт 05, 2012 7:48 pm

  Димеее, утре со хеликоперот ли ке дојдеш на Собранието lol!
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by z35z on Пет Окт 05, 2012 8:01 pm

  bounce Ne sekretarkata ke ja pratam da prochita nesto
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z36W on Пет Окт 05, 2012 8:07 pm

  Да ти кажам Диме, многу ми е жал што ти и Венци Z39Z, се откажавте од кандидатурите. Ти имаше одлична програма а Венци одлична логистика .... штета за двајцата Evil or Very Mad
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z39Z on Пет Окт 05, 2012 8:45 pm

  Да знаев дека Диме ке се откаже јас немаше тоа да го сторам. Неговата програме беше непобедлива а мислев дека квалитетот победува секогаш Question
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by z35z on Саб Окт 06, 2012 6:18 am

  Na site koj ke prisustvuvat na denesnoto sobranie im pozeluvam uspeh vo rabotata,
  Z37M
  Z37M

  Број на мислења : 9
  Join date : 2012-09-20

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z37M on Саб Окт 06, 2012 7:32 am

  Штипските делегати се на пат кон Скопје ... Гоко Z35KG и Игор Z32ID ќе го преставуваат Z37M на Собранието !
  z32id
  z32id

  Број на мислења : 37
  Join date : 2012-09-22
  Age : 34
  Местолокација : Штип

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by z32id on Саб Окт 06, 2012 5:41 pm

  И така бидна ЖИВИ и ЗДРАВИ се вративме....
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z36W on Саб Окт 06, 2012 5:52 pm

  Добро е .. јас мислев од среќа за ново избраното раководство да не се запиете негде и да залутате Smile
  avatar
  Z31GH

  Број на мислења : 13
  Join date : 2012-10-22
  Age : 40
  Местолокација : Bitola

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z31GH on Чет Окт 25, 2012 1:58 pm

  z32id напиша:И така бидна ЖИВИ и ЗДРАВИ се вративме....

  А ти стана записничар. До каде е записнокот? потребен ни е Smile


  Последната промена е направена од Z31GH на Чет Окт 25, 2012 9:08 pm. Мислењето е променето 1 пати
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z39Z on Чет Окт 25, 2012 4:40 pm

  Овој викенд е зафатен ќе се контестира - другиот ако биде расположен Very Happy
  avatar
  Z31GH

  Број на мислења : 13
  Join date : 2012-10-22
  Age : 40
  Местолокација : Bitola

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z31GH on Пет Окт 26, 2012 8:27 pm

  оти да не биде расположен, нели сме дел од новиот тим на РСМ, мораме да одиме напред и да работиме, тоа е за сите нас, нели?
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z39Z on Пет Окт 26, 2012 11:55 pm

  Z31GH напиша:оти да не биде расположен, нели сме дел од новиот тим на РСМ, мораме да одиме напред и да работиме, тоа е за сите нас, нели?

  Па зависи како ќе поминат во контестот, ако кикснат уште месец дена нема да биде расположен се до телеграфскиот дел Laughing
  avatar
  Z31GH

  Број на мислења : 13
  Join date : 2012-10-22
  Age : 40
  Местолокација : Bitola

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z31GH on Нед Дек 02, 2012 11:40 am

  и како помина телеграфскиот дел?
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z39Z on Нед Дек 02, 2012 12:38 pm

  Z31GH напиша:и како помина телеграфскиот дел?

  Одлично во топ 10 се во светот и во топ 5 во Европа. Затоа и записникот го добивме експресно Wink
  avatar
  Z31GH

  Број на мислења : 13
  Join date : 2012-10-22
  Age : 40
  Местолокација : Bitola

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Z31GH on Вто Дек 04, 2012 8:28 pm

  точно така, баш експресно

  Sponsored content

  Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z Empty Re: Кандидатура за Претседател на РСМ - Z39Z

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Саб Ное 28, 2020 2:55 am