Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
CQ 160m DX SSB CONTEST EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
CQ 160m DX SSB CONTEST EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
CQ 160m DX SSB CONTEST EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
CQ 160m DX SSB CONTEST EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
CQ 160m DX SSB CONTEST EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
CQ 160m DX SSB CONTEST EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
CQ 160m DX SSB CONTEST EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
CQ 160m DX SSB CONTEST EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
CQ 160m DX SSB CONTEST EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  CQ 160m DX SSB CONTEST

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CQ 160m DX SSB CONTEST Empty CQ 160m DX SSB CONTEST

  Пишување by Z36W on Пет Фед 22, 2013 11:45 pm

  Нашиот "DIGI-man" Тоне Z36N повторно во коштец со моде кое и не му е мнoго најдраго Smile Работи CQ WW 160m SSB !?
  првите впечатоци ... "многу QRM" Smile))))))) Бога ми тука треба дебели живци, јаки гласни жили, ептен отворени уши ииии многу трпение Smile ANY WAY GO GO Tone !!!!

  Venco Z36W

  avatar
  K0AP

  Број на мислења : 24
  Join date : 2012-09-24

  CQ 160m DX SSB CONTEST Empty Re: CQ 160m DX SSB CONTEST

  Пишување by K0AP on Саб Фед 23, 2013 5:24 pm

  160м у контест па и фонија одозгора на сето тоа. Богами треба на Тоне да му се доделе орден за храброст и издржливост а богами и орден за дебели живци, ако постое таков.

  73 Драган K0AP
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CQ 160m DX SSB CONTEST Empty Re: CQ 160m DX SSB CONTEST

  Пишување by Z36W on Саб Фед 23, 2013 7:01 pm

  K0AP напиша:160м у контест па и фонија одозгора на сето тоа. Богами треба на Тоне да му се доделе орден за храброст и издржливост а богами и орден за дебели живци, ако постое таков.

  73 Драган K0AP

  Токму така ... трпеливост и добри живци навистина треба. А орден, има има ... за овие големи напори Тоне во недела, односно утре, ке добие глава од прасенце само за свое задоволство Smile ... Утре се собираме на Сушево да ја надокнадиме испуштената дружба која редовно ја имавме за нова година. Спонзор за дружењето е Гоко со донација на едно прасенце, cca 15 кг. Но за ова во текот на следните денови !

  73 Венцо Z36W
  avatar
  K0AP

  Број на мислења : 24
  Join date : 2012-09-24

  CQ 160m DX SSB CONTEST Empty Re: CQ 160m DX SSB CONTEST

  Пишување by K0AP on Саб Фед 23, 2013 10:19 pm

  Z36W напиша:
  Токму така ... трпеливост и добри живци навистина треба. А орден, има има ... за овие големи напори Тоне во недела, односно утре, ке добие глава од прасенце само за свое задоволство Smile ... Утре се собираме на Сушево да ја надокнадиме испуштената дружба која редовно ја имавме за нова година. Спонзор за дружењето е Гоко со донација на едно прасенце, cca 15 кг. Но за ова во текот на следните денови !

  73 Венцо Z36W
  Паа, паа, паа... кај ги наоѓате овие прасенца се у зимно време. Јас
  кога доаѓам у Македонија се со струмички пиперки и патлиџани ме
  пречекувате. Овоа веќе не се трпе!
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CQ 160m DX SSB CONTEST Empty Re: CQ 160m DX SSB CONTEST

  Пишување by Z36W on Вто Фед 26, 2013 3:28 pm

  Еве го сумарито на Тоне од работениот CQ WW 160m SSB контест !

  CQ 160m DX SSB CONTEST 2rpqrh1
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CQ 160m DX SSB CONTEST Empty Re: CQ 160m DX SSB CONTEST

  Пишување by Z36W on Вто Фед 26, 2013 3:42 pm

  Еве го Тоне и со трофејот за УПОРНОСТ Smile

  CQ 160m DX SSB CONTEST Aa95c7

  Sponsored content

  CQ 160m DX SSB CONTEST Empty Re: CQ 160m DX SSB CONTEST

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Вто Ное 24, 2020 10:10 am