Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
ARRL 10m Contest EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
ARRL 10m Contest EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
ARRL 10m Contest EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
ARRL 10m Contest EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
ARRL 10m Contest EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
ARRL 10m Contest EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
ARRL 10m Contest EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
ARRL 10m Contest EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
ARRL 10m Contest EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  ARRL 10m Contest

  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  ARRL 10m Contest Empty ARRL 10m Contest

  Пишување by Z36W on Нед Дек 09, 2012 5:50 pm

  Разочарувачки викенд на Сушево Evil or Very Mad Знаев дека некој пропгации на 10м и ќе нема но сепак се ришив викендот да го поминам на Сушево, што за контестот, нешто да се направат некои врскички и евентуално да се фати последниот воз за ZL9HR. И резимето е, контестот труба, пропагации како на 2м, ZL9HR слушнат на 17м ама после саат и кусур викање, ништо. Едина утеха беше одржувањето на врскички и неколку нови DXCC земји по бандови.
  Еве го мојот скромен учинок во контестот !

  ARRL 10m Contest 35aukbl
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  ARRL 10m Contest Empty Re: ARRL 10m Contest

  Пишување by z35z on Нед Дек 09, 2012 6:08 pm

  Very Happy eee Venko pa ja tolku na UKB pravam
  10m totalna truba.
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  ARRL 10m Contest Empty Re: ARRL 10m Contest

  Пишување by Z36W on Нед Дек 09, 2012 7:06 pm

  z35z напиша:Very Happy eee Venko pa ja tolku na UKB pravam
  10m totalna truba.

  Епа мајсторе, 10м овие денови и беше како VHF, чак што више може да се рече и дека беше како UHF Smile Но ОК е бев спремен на тоа, знаеш за мене престојот на Сушево е како терапија, па неможам да се пожалам дека ми беше лошо Wink
  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  ARRL 10m Contest Empty Re: ARRL 10m Contest

  Пишување by Z39Z on Нед Дек 09, 2012 10:33 pm

  Z36W напиша:
  z35z напиша:Very Happy eee Venko pa ja tolku na UKB pravam
  10m totalna truba.

  Епа мајсторе, 10м овие денови и беше како VHF, чак што више може да се рече и дека беше како UHF Smile Но ОК е бев спремен на тоа, знаеш за мене престојот на Сушево е како терапија, па неможам да се пожалам дека ми беше лошо Wink

  Име го промаши континентот требаше да одиш за Јужна Америка, таму си работеа по 2-3000 врски без никаков проблем Wink
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  ARRL 10m Contest Empty Re: ARRL 10m Contest

  Пишување by z35z on Пон Дек 10, 2012 6:53 am

  Very Happy Dogodin za karnevalo ke odeme na expedicija Wink
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  ARRL 10m Contest Empty Re: ARRL 10m Contest

  Пишување by Z36W on Вто Дек 11, 2012 5:27 pm

  z35z напиша:Very Happy Dogodin za karnevalo ke odeme na expedicija Wink

  A maski za karnevalot od kade da naracame ? Od Strumica ili od Vevcani Very Happy
  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  ARRL 10m Contest Empty Re: ARRL 10m Contest

  Пишување by z35z on Вто Дек 11, 2012 8:24 pm

  Very Happy Ke se maskirame malku od Strumca malku od Vevchani
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  ARRL 10m Contest Empty Re: ARRL 10m Contest

  Пишување by Z36W on Вто Дек 11, 2012 9:32 pm

  z35z напиша:Very Happy Ke se maskirame malku od Strumca malku od Vevchani

  Dogovoreno ... ojdeme dogodin za Riiiiiio cheers
  A moze i Montevideo ama neznam dali ima tamu karneval Question
  Admine pomagaj scratch

  Sponsored content

  ARRL 10m Contest Empty Re: ARRL 10m Contest

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Саб Ное 28, 2020 1:14 am