Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
CQ WW CW     - Page 3 EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
CQ WW CW     - Page 3 EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
CQ WW CW     - Page 3 EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
CQ WW CW     - Page 3 EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
CQ WW CW     - Page 3 EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
CQ WW CW     - Page 3 EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
CQ WW CW     - Page 3 EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
CQ WW CW     - Page 3 EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
CQ WW CW     - Page 3 EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  CQ WW CW

  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  CQ WW CW     - Page 3 Empty Re: CQ WW CW

  Пишување by z35z on Сре Ное 28, 2012 5:18 pm

  Very Happy kako bese hrabro zaginaa na cq ww cw. affraid
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CQ WW CW     - Page 3 Empty Re: CQ WW CW

  Пишување by Z36W on Чет Ное 29, 2012 9:08 am

  z35z напиша:Very Happy kako bese hrabro zaginaa na cq ww cw. affraid

  Ајде, ајде до дека ојдете, крава јазико да ви јаде Very Happy Од игла локомотива правете ... малко повесело Basketball

  z35z
  z35z

  Број на мислења : 168
  Join date : 2012-09-22

  CQ WW CW     - Page 3 Empty Re: CQ WW CW

  Пишување by z35z on Чет Ное 29, 2012 10:55 am

  Very Happy Venko malku da se nasaleme, ti pa ozbilno misles cheers
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CQ WW CW     - Page 3 Empty Re: CQ WW CW

  Пишување by Z36W on Пет Ное 30, 2012 11:30 pm

  z35z напиша:Very Happy Venko malku da se nasaleme, ti pa ozbilno misles cheers

  Pa zasekirate me so tie "harikiri" muabeti dajete nese veselo ... patem kolku e saatot ?? lol!
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CQ WW CW     - Page 3 Empty Re: CQ WW CW

  Пишување by Z36W on Пет Ное 30, 2012 11:33 pm

  Само да информирам дека дневникот на Z38N синоќа (четврток) е испратен до организаторот а вечерва е поставено сумарито на 3830 па кој сака може да го погледне и да го прочита коментарот.
  Z36W
  Z36W

  Број на мислења : 197
  Join date : 2012-09-20
  Age : 61
  Местолокација : Stip, Makedonija

  CQ WW CW     - Page 3 Empty Re: CQ WW CW

  Пишување by Z36W on Чет Фед 14, 2013 10:45 pm

  Еве уште една статистика од PILEUP.RU

  CQ WW CW     - Page 3 1qo391

  Хмммм ... Не е лошо и во една ваква статистика да се биде на 3 место во ALL TIME RATE RECORDS ZA M/M категорија ! Basketball

  А уште поинтересно е што сме единствените од ЕU во ТОP-10 !!!

  Sponsored content

  CQ WW CW     - Page 3 Empty Re: CQ WW CW

  Пишување by Sponsored content


   Сега е точно Саб Ное 28, 2020 1:38 am