Радиоаматери на Македонија

Добре дојдовте - форум "Радиоаматери на Македонија"

Радиоаматери на Македонија

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Радиоаматери на Македонија

Се за радиоаматеризмот и радиоаматерите од Македонија

Keywords

Latest topics

» “ПРИРАЧНИК ЗА АМАТЕРСКА РАДИОГОНИОМЕТРИЈА“
K9PG - 430 на саат во ARRL SSB EmptyВто Окт 11, 2016 5:27 pm by Z31RA

» Z30HQ 2014
K9PG - 430 на саат во ARRL SSB EmptyСре Aвг 27, 2014 9:06 pm by Z31WW

» Обновен елаборатот на Z3-SOTA
K9PG - 430 на саат во ARRL SSB EmptyПет Aвг 01, 2014 6:05 pm by Z33RW

» Скратен дипол за 80m ?!
K9PG - 430 на саат во ARRL SSB EmptyПет Aвг 01, 2014 10:23 am by Z31WW

» Staro- Novi clenovi na Radio Amaterskiot Sojuz
K9PG - 430 на саат во ARRL SSB EmptyСаб Апр 19, 2014 3:26 pm by z35bv

» K5T NA-119
K9PG - 430 на саат во ARRL SSB EmptyСаб Ное 30, 2013 2:39 pm by z32id

» 10. ARDF Маратон (2. дел)
K9PG - 430 на саат во ARRL SSB EmptyПон Окт 07, 2013 3:28 am by Z31EF

» 10. ARDF Маратон (1. дел)
K9PG - 430 на саат во ARRL SSB EmptyПон Окт 07, 2013 2:45 am by Z31EF

»  Почина нашиот колега Z34DSV
K9PG - 430 на саат во ARRL SSB EmptyНед Сеп 08, 2013 7:24 pm by Z31GH

Ноември 2020

ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Affiliates

free forum


  K9PG - 430 на саат во ARRL SSB

  Z39Z
  Z39Z
  Admin

  Број на мислења : 119
  Join date : 2012-09-21
  Местолокација : Гевгелија

  K9PG - 430 на саат во ARRL SSB Empty K9PG - 430 на саат во ARRL SSB

  Пишување by Z39Z on Пет Ное 30, 2012 7:04 am

  Ова вреди да се види и преслуша, Пол, K9PG - вергла 430 на саат во ARRL SSB
  - Аудио 60 минути - клик lol!
  Припремата е извршена во Дејтон, Охајо со незаобиколните - Хутерс Wink
  Се прашувате од кај ги знаете - еве од каде - Хутерс повторно Very Happy

   Сега е точно Вто Ное 24, 2020 9:04 am